در زیر مطالب نسبتا کاملی درباره تنبلی هست که فکر کنم میتونه به کسی که تنبل باشه کمک کنه.

 تنبلی

 فهرست مطالب:

شناخت و تعریف تنبلی

چند نمونه از اهمال كاری و تنبلی متداول

روشهای غلبه بر تنبلی

نکات

 

 

 

**شناخت و تعریف تنبلی

چند تا جمعه به خاطر دو ساعت خواب بیشتر، برنامه کوهنوردی‌تان را به‌هم زده‌اید؟

چند تا ایده و فکر بکر داشته‌اید که به خاطر بی‌حوصلگی‌تان به دست فراموشی سپرده شده‌اند و  فرصت نکرده‌اند به عمل تبدیل شوند؟

آیا شما اهل اهمال و دفع الوقت هستید؟

 اگر شما نیز مثل بسیاری از آدم ها باشید، پاسختان مثبت است. اما این احتمال هست كه شما نخواهید با اضطرابات حاصل از زندگی اهمال كارانه سر كنید. ممكن است بیشتر كارها را در حالی كه میل به انجامشان دارید به تعویق بیندازید، و به دلایلی به طفره رفتن و تعلل ورزیدن ادامه دهید. این روال مسامحه كاری از جنبه های بسیار خسته كننده زندگی است. اگر شما به سختی گرفتار این حالت باشید كمتر روزی می گذرد كه نگویید «می دانم باید آن كار را سامان دهم، اما باشد برای بعد.» گناه این نقطه ضعف را به سادگی نمی توان متوجه عوامل بیرونی دانست. تعلل ورزیدن و ناراحتی های حاصله از آن تماماً به خود شما بستگی دارد

در دنیای اسرارآمیزي که هر روز همه چیز در حال حرکت و تغییر و تحول است، به نظر می‌رسد ما آدم‌ها شاگرد اول‌های کلاس تنبلی باشیم. هر چقدر هم که بگویید کارتان سخت است و بهتر از نسل‌های قبل کار می‌کنید اما واقعیت این است  كه تنبلی و میل به سکون در این دوره بیشتر از دوره‌های قبل گریبان آدم‌ها را گرفته است.

بقیه در ادامه مطلب.....

 

+ نوشته شده توسط مرگ هوس در سه شنبه دهم آذر ۱۳۸۸ و ساعت |